2021’in En Büyük Üç Kripto Para Trendi

Yazar Yorum Yap 80 views

2020’deki önemli volatilitenin ardından kripto para birimleri piyasaları şu anda rekor seviyeler yaşıyor. Bu özellikle geçtiğimiz yıl değerini ikiye katlayan ve gelecek aylarda daha da yükselmeye hazır görünen Bitcoin için geçerlidir. Dahası, kripto para birimleri geleneksel varlık sınıflarını geride bıraktı ve yıldan yıla önemli kazançlar elde etti.

Kripto ticaretinin popülaritesi, daha az bilinen para birimlerine olan ilginin artmasına neden oldu ve yatırımcılara portföylerini çeşitlendirmek için yeni fırsatlar sundu.

Yılın En Büyük Kripto Trendleri

Kripto para birimleri geçtiğimiz yıl boyunca inişler ve çıkışlar yaşarken, güçlü bir performans da gördüler ve bunun sonucunda artan popülerliğin tadını çıkarıyorlar.

1. Devam Eden Büyüme

Geleneksel varlık sınıflarına kıyasla, kripto para birimleri son aylarda çok daha yüksek getiri elde etti ve birçoğu %200’ün üzerinde kazançlar gösterdi. Bu, özellikle geçen Mart ayında piyasaların çöküşünden sonra daha ılımlı toparlanmalara sahip olan Nasdaq ve S&P 500 tarafından temsil edilen varlık sınıflarına kıyasla dikkat çekiyor.

2. Yeni Dijital Para Birimlerinin Ortaya Çıkışı

Kriptonun artan popülaritesi Tezos ve Cardano gibi para birimlerinin çoğalmasına da yol açtı. Birçoğu son üç yılda oluşturuldu. Aslında, şu anda sadece birkaç yıl önce 2.000’den fazla kripto para birimi var. Bu keskin artış, yatırımcılara yeni para birimleri keşfetme ve kripto ticareti dünyasında rahat etme fırsatları sunuyor.

3. Kripto Portföylerinin Çeşitlendirilmesi

Yılın diğer önemli trendlerinden biri portföy çeşitlendirmesinde artış. Yatırımcılar Bitcoin‘e giderek daha güvenli bir liman olarak bakıyor ve Ripple ve Ethereum da dahil olmak üzere diğer para birimlerinde yeni fırsatlar buluyorlar. Bu para birimlerinin her ikisi de Ocak 2020’den bu yana önemli bir büyüme yaşadı ve Ripple %18 oranında kullanıcı büyümesine sahipken Ethereum %50 oranında kullanıcı büyümesine sahip oldu.

Cardano ve Tezos gibi diğer madeni paralarda sırasıyla %165 ve %364’lük artışlarla daha da önemli bir büyüme görüldü. Bitcoin‘in güvenli liman statüsünün Bitcoin volatilitesi bağlamında var olduğunu belirtmek önemli olsa da, orijinal kripto para birimi yine de geçmişte olduğundan çok daha istikrarlı bir üne sahip.

Trendler Ticaret Stratejinizi Nasıl Bilgilendirebilir?

Kripto trendlerini iyi anlamak önemli olsa da, bu iç görüleri ticaret stratejinize uygulayabilmek çok önemlidir. Her şeyden önce, değişen manzara hakkında net bir anlayışa sahip olmanız gerekir. Günlük ticaret artmaya devam ettikçe, yeni coinlere yatırım yapma fırsatlarının ortaya çıkması muhtemeldir. İşte bu noktada risk toleransınız devreye giriyor.

Daha risksiz bir tüccarsanız, yerleşik para birimlerine bağlı kalmak iyi bir oyun planı olabilir. Risk konusunda daha rahatsanız ve yeni fırsatlar arıyorsanız, çeşitlendirilmiş bir portföy tercih etmek, yeni varlıklara maruz kalmanıza neden olurken getirilerinizi artırmanıza yardımcı olabilir.

En popüler kripto para birimleri ile nasıl ticaret yapılır?

Mevcut eğilimleri ve bunların ticaret stratejinizi nasıl etkileyebileceği hakkında net bir anlayışa sahip olduktan sonra, yatırımınızı en üst düzeye çıkarmak için ihtiyacınız olan araçları ve özellikleri sunabilecek bir platform aramanın zamanı geldi.

Nihai Kripto Portföyünüzü Oluşturma

eToro‘nun çoklu kripto platformu ile Bitcoin, Ethereum ve Litecoin dahil olmak üzere bir düzineden fazla kripto para birimine erişebilirsiniz. Bu, özel ticaret ilgi alanlarınıza ve risk iştahınıza göre bir portföy oluşturmanıza olanak tanır.

Para birimlerini seçerken, hem kısa hem de uzun vadeli yatırım hedeflerinizi dikkate almak ve piyasa iç görülerini stratejinizin bir parçası olarak göz önünde bulundurmak önemlidir. Örneğin, belirli bir para biriminin son haftalarda önemli bir oynaklık yaşadığını biliyorsanız, daha istikrarlı bir performansla başka bir para birimine yatırım yaparak yatırımınızı dengelemek isteyebilirsiniz.

Etiketler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Ahmet Öztürk