2022’de Öne Çıkacak Altcoinler Nelerdir?

Yazar Yorum Yap 73 views

2021 yılında parlak geçen kripto para dünyası için 2022 beklentileri çok daha yüksek. Özellikle yeni giriş yapan ve sıçrama yapması beklenen altcoinler çok daha cazip görünüyor. Bu nedenlede uzun vadeli coin yatırımı 2022 itibariyle çok daha gözde olacak.

Altcoinler son dönemlerin en çok tercih edilen yatırım araçlarıdır. Özellikle Bitcoin’in çıkmasıyla birlikte altcoinler de global anlamda hızlı bir şekilde piyasalarda yerini aldı. Bu nedenle birçok yatırımcılar doğrudan altcoinler üzerinden yatırımlar yapabiliyorlar. Altcoinler, en basit tanımlamasıyla Btc’nin ortaya çıkmasından kısa süreler içerisinde ortaya çıkan yeni coinlerdir.

2022 Yılında Yatırım Yapılabilecek Altoinler Nelerdir?

Her yıl farklı altcoinler piyasada yer alabiliyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken söz konusu altcoinlerin piyasa hacimlerinin yüksekliği, arkasındabüyük toplulukların yer alması ve defi projesi olup olmadığıdır. Sağlam bir alt yapı üzerinden oluşturulan altcoinlerin geleceği daima parlaktır.

Örneğin BTC, ETHERİUM, ADA, LUNA gibi coinlerin oldukça kaliteli ve güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Bu türden coinlerin batması veya bitmesi mümkün değildir. 2022 yılında da güvenle yatırım yapılabilecek bazı altcoinler mevcuttur. Bunlar; Ripple, Ada, Avax, Binance BNB coin, Luna, Ling gibi altcoinler olduğunu belirtebiliriz.

En Kaliteli Altcoinlere Hangi Borsalardan Yatırım Yapılır?

En kaliteli altcoinlere global borsalar üzerinden yatırım yapabilirsiniz. Bu coinler üzerinden ister spot yani alıp bekletme yapabilir ister alıp sadece birkaç gün elinizde tutarak kar amaçlı satabilirsiniz. Evinizin konforunda altcoin yatırımı yapabilirsiniz.

2022 Altcoin Tahminleri Ve Önerileri Nelerdir?

2022 yılında yatırımların dışında daha popüler hale gelmesi beklenen pek çok kripto para da var. 2021 yılını parlak geçiren ve 2022’ye göz kırpanlar arasında yer alanlar ise şöyle;

-HUH Token (HUH)

Chainlink ve HUH Token, ademi merkeziyetçiliğin gücünü kullanan iki kripto para birimidir. Merkezi endüstriler tarafından veri toplama toplumda yaygın hale gelmiştir.

-Avalanche (AVAX)

2020 yılının Eylül ayından bu yana kullanılan Avalanche coin Ava Labs tarafından geliştirilmiştir. AVAX sembolü ile gösterilen bu coin izin gerektiren ve gerektirmeyen blok zincirlerin tek bir ağ üzerinden çalışabilmesini mümkün hale getirir.

-Mana Coin

Mekeziyetsiz bir para birimidir. Bitcoin sonrası kripto para borsasında en çok bilinen coin olan Ethereum blok zincir tarafından desteklenmektedir.

-Diem coin

Diem ağı, oldukça ölçeklenebilir, güvenli ve esnek olacak şekilde tasarlanmış yeni bir blok zinciri olan Diem Blockchain’i kullanarak çalışacak.

-Shiba (SHIB)

Shiba, anonim bir kişi tarafından oluşturulan merkezi olmayan bir kripto para birimidir. Mayıs 2021 itibariyle 6 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahiptir. Fiyatı oldukça düşüktür, bu sayede kullanıcıların miyonlarca tane satın almasına olanak tanımaktadır.

-Enjin coin

Enjin Coin (ENJ), yeni nesil blok zinciri varlıklarının değerini doğrudan desteklemek için kullanılan Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir. ‘’Dijital varlıklar için altın standart’’ olmayı hedeflemektedir.

Köpek Ve Benzeri Altcoinlere Hangi Borslardan Yatırım Yapılabilir?

Doge ve Shiba benzeri altcoinler pek güven vermezler. Çünkü bu türden coinler genellikle hobi veya eğlence amaçlı olarak piyasada yer alıyor. Çoğu zaman ilk çıktığı birkaç günde kazandırır ve sonrasında yeniden hızlı bir şekilde düşüş gösterir.

Dogecoin doğrudan Elon Musk tarafından piyasaya sürülmüştür. Bu coin ilk zamanlar yüksek kazandırdı. Fakat bugün artık geçerliliğini kaybetmiş görünüyor. Bu gibi altcoinler ayrıca yüksek risk içerir. Çünkü herhangi bir amaca bağlı değildir. Nerede ve ne zaman kapanacağı da belli değildir. Bu nedenle köpek tarzı altcoinlerde yatırım yapılması pek tavsiye edilmez.

Etiketler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Ahmet Öztürk