Bedava Kripto Para Kazanmanın 5 Yolu

Yazar Yorum Yap 188 views

Bedava Kripto Para Kazanmanın 5 Yolu; Bu konuda sayısız araştırmalar ve denemeler yapılmaktadır. Fakat kripto paralar, 2021 yılı içerisinde en çok alım satım işlemleri yapılan değerli para birimleri arasında yer almaktadır. Geçmiş yıllarda ise genel olarak Dolar, Euro ve Altın üzerine yatırımlar yapılmaktaydı sistem değişiklikleri ve bazı hacimler nedeniyle kripto paralar büyük önem kazandı.

Günümüzde bedava kripto para kazanmanın pek çok yolu olsa dahi bunları mantıklı ölçüde filtreden geçirerek sizler için bunu 5 ayrı basamakta yapılabilir. Genellikle bedava kripto para veren siteler sizlerden belli işlemler istemektedir ve karşılığında kripto para vermektedir.

Kripto paraların babası olarak bilinen Bitcoin ilk çıktığı günden bu yana genel olarak sürekli yükselmeler izlemiştir. Bu yükselmeler piyasa ve ekonomik değerlere bağlı olarak ara sıra düşüşler yaşasa dahi bu yükselişler teknolojik adımlarla her defasında daha ileri seviyelere taşımayı bilmiştir.
Aşağıda Bitcoin ilk çıktığı zamanlardan şimdiki zamana kadar olan süreçte yaşadığı yükselişleri ve düşüşleri grafikte görülebilir.

Bitcoin Tüm zamanlar Grafik
Bitcoin Tüm zamanlar Grafik

Bedava Kripto Para Nasıl Kazanılır?

Bitcoin ve kripto para birimi alarak yatırım yapmak uzun vadede önemli bir yatırım olabilir ancak istediğiniz kadar alabilirsiniz. Fakat alamadığınız veya almak istemediğiniz durumlarda dahi fazla bir çaba göstermeden bazı kripto paraları ücretsiz sitelerden gerekli işlemleri yaparak kazanabilirsiniz. Hal böyle olunca insanlar “Bedava Kripto Para Nasıl Kazanılır?” sorusuna bir yanıt arayışı içerisine girmiştir.

Bedava Kripto Para Kazandıran Siteler, sizden bazı şartları yerine getirmenizi isteyecektir. Bu koşulları gerçekleştirmek için herhangi bir para ödemenize gerek yoktur. Bedava kripto para kazandıran yöntemler aşağıda ki gibidir.

  • Referans programlarına katılmak
  • Online alışveriş yapmak
  • Reklam izleme
  • Sitede aktif olma
  • Anketlere katılmak

Bedava coin kazanmak için yapmanız gereken detaylar, bu kripto paraları ücretsiz olarak hesabınıza tanımlayan sitelerde mevcuttur. Daha detaylı bilgi için siteleri ziyaret edebilirsiniz.

Referans Programlarına Katılarak Bedava Kripto Para Kazanmak?

Referans programları, ortalama veya üzeri takipçi veya hedef kitleye sahip kişilere bir işletme tarafından benzersiz bir URL tanımlanarak, kullanıcı tarafından hedef kitlesine bu URL’yi paylaşması sonucunda, orda ki hareketleri izler ve o hareketler doğrultusunda yapılan işlemler ile sizlere belli oranda ödüllendirme yapar ve bedava kripto para kazanabilirsiniz.

Satış başına komisyonlardan da önemli ölçüde indirim sağlanabilir ancak önemli bir hedef kitleye sahipseniz. Örneğin Binance sizin referans kimliğinizi kullanarak işlem yapan tüm kullanıcılardan önemli bir komisyon indirimi ve sizlere ödül olarak kripto para vermektedir. Binance’yi araştırmak ve üye olmak için buradan siteye giriş sağlayabilirsiniz.

Online Alışveriş Yaparak Bedava Kripto Para Kazanmak?

Bitcoin satın almak yerine Bitcoin sahibi olmak için daha fazlasını yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz Bitcoin miktarını artırmak için alışveriş yapabilirsiniz. Nasıl? Lolli gibi bir Bitcoin geri ödeme hizmeti kullanarak. Lolli’nin 500’den fazla iştirakinden bir ürün satın aldığınızda Bitcoin ile ödüllendirileceksiniz. Lolli’nin iş ortakları listesi, en iyi bilinen çevrimiçi satıcılardan oluşur. Bunlara 1-800-Flowers, Best Buy, Bloomingdale’s, CVS, Hilton, Macy’s, Marriott, Office Depot ve OfficeMax, Old Navy, Topman ve Walmart dahildir.

Online Alışveriş Yaparak Bedava Kripto Para Kazanmak için ilk adım olarak Lolli tarayıcı uzantısını indirmektir. Hemen sonrasında desteklenen bir satıcının online mağazasını ziyaret ettiğinizde ve alışveriş yaptığınızda tarayıcı uzantısı size Bitcoin vermek için bildirim gönderecektir. Satın almak işlemi Lolli ve Satıcı tarafından onaylandıktan sonra hesabınıza bitcoin tanımlanacaktır. Bu şekilde paralar cüzdanınızda birikecektir.

Cüzdandan para çekmek için ise 15 $ ulaşması gerekmektedir. Süre ve kilit kalktığında cüzdanı başka hesaba aktarmak için yeni bir adres girmek gerekmektedir. Ayrıca Lolliyi arkadaşlarınıza tavsiye ederek onlarında indirme ve alışveriş yapmasını sağlandığınızda sizlere de belli miktarda ödüller tanımlanmaktadır.

Reklam İzleyerek Bedava Kripto Para Kazanmak?

Reklam izleyerek kripto para kazanabileceğimiz bir platformu göstermek gerekirse Brave tarayıcısı aracılığıyla web sitelerine ve arama sonuçlarına reklamlar gömerek, kullanıcıların reklamları görmesi ve onları harekete geçirmesi şartıyla belli oranlarda BAT kazandıracağını bildirmişti.

Brave CEO’su Brendan Eich yaptığı açıklamada, “Bu konuda heyecanlıyız, çünkü yayıncının katılımına gerek duymuyor. Bizim için ana model, reklam verenden kullanıcıya bir yol şeklinde.” diyor.

Bildirimlerini ise “ top of the funnel” olarak nitelendirmektedir. Eich, Kullanıcılara bir bağlantıya tıklaması halinde daha fazla bilgi için o siteye götüreceğini de açıkladı.

Reklam tıklamaları sonucunda BAT’lar kendi cüzdanında birikir ve belli bir orana geldiğinde size bir yeni cüzdan eklemenizi önererek ödemelerinizi aktarmaktadır.

Sitede Aktif Olarak Kripto Para Kazanmak?

Bedava Bitcoin ve kripto para kazanabilmek için bazı siteler sürekli olarak orda bir aktif hareket izlenimi yapmaktadır. Bu izlenimler doğrultusunda bot olup olmadığını ayırt edebilecek ikili doğrulama sistemlerine de sahiptir. Dolayısıyla sitede aktif olarak ne kadar zaman harcadığınızı hesaplar ve bu doğrultuda sizin cüzdanınıza hediye coin tanımlar.

Bu sitelerden bazıları şunlardır;

  • co
  • com
  • trustbtcfaucet

Anketlere Katılarak Kripto Para Kazanmak?

Genel itibariyle araştırmacı ve bilgisayar başında oturmayı seven biriyseniz, anketler aracılığıyla bitcoin kazanmak sizin için oldukça kolay olacaktır.
Araştırmacı ve Anket siteleri sizleri bazı tip anketlere sokarak gerekli alanları eksiksiz ve rastgele doldurulmadığından emin olduktan sonra ödemeleri yapacaktır.
Platforma girdikten sonra size sunulacak anket ve ödeme seçeneğinizin ne olacağını seçebilirsiniz. Size sunulacak anketler, Time Bucks ile ortaklık yapan şirketlere ve profilinizi uygun olarak değerlendirmesiyle gerçekleşecektir.

Pasif bir gelir kaynağı oluşturmak isterseniz; kişisel bilgisayarınızda, arka planda kripto para madenciliği yapan bir sekme açarak ödeme seçeneğini belirleyerek yapabileceğiniz seçeneklerde sunulmaktadır.
Ödemeler kullanıcılara haftalık ve tek kez yapılmaktadır. Minimum para çekme limiti ise 10 $ limitindedir.
Tüm bu yolları oluşturarak kendinize pasif gelir sağlayabilir ve bedava kripto paralardan faydalanabilirsiniz.

Etiketler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Ahmet Öztürk