Bitcoin Alınmalı Mı? Düşüş Devam Eder Mi? Güncel Fiyatı Nedir?

Yazar 1 Yorum 74 views

Son dönemlerde bitcoin ve altcoin borsasına giren pek çok kişinin ilgi odağı kripto paraların babası olarak bilinen Bitcoin’de. Bitcoin ile ilgili geçtiğimiz 2 hafta içinde önemli gelişmelerin ardından Bitcoin’de sert bir düşüş yaşamıştı. Son 3.5 ayın en düşük seviyesini yaşayan Bitcoin çıktığı yıllardan itibaren aslında benzer senaryolara maruz kalmıştır ve sonrasında zirvesinin kat kat üzerine çıkmıştır.
Hal böyle olunca yatırımcılar tarafından bu Bitcoin Alınmalı mı? Bitcoin ne olur, düşüş devam eder mi? Güncel Fiyatı Nedir? Sorularına cevap aramaktadır.

Peki Bitcoin’de düşüş devam eder mi yoksa bu yatırımcılar için bir alma fırsatı mı? işte yorum ve analizler…

Tesla CEO’su Elon Musk tarafından, ödeme seçeneği olarak kabul ettikten sonra bu fikrini askıya aldığını bildirmesine karşın daha önce defalarca kez yaptığı spekülasyonlar sayesinde pek çok kez yeni zirvelere ulaşmasını sağlamıştı. Ancak düşüş gerçekleşse dahi Elon Musk’ın hesaplarında 1,5 milyar dolarlık bir BTC olduğu söyleniyor.

Bitcoin Güncel Fiyatı Nedir?

Bitcoin şu anda günlük olarak halen işlem hacimleri almaktadır. Veriler 24 saat boyunca saliselik olarak güncellense dahi 27 Mayıs 2021 itibariyle bitcoinin güncel fiyatı 36.610 $ bantlarında seyrediyor.

Bitcoin Ne Olur?

Bitcoin 64 bin $ seviylerinden, 29 bin $ seviyelerine kadar geriledikten sonra, bazı olumlu tip sonuçlardan sonra 40 bin $ seviyelerini görse de, üzerinde ki satış baskısını tam olarak kıramadığı için bu seviyeleri takip ediyor.
Öte yandan Bitcoin bir anda hızlı bir yükseliş grafiği izledikten sonra pek çok kişi ve kurum yeni altcoinleri piyasaya sürerek daha hızlı para kazanabileceği garantisiyle oldukça fazla işlem görmesine karşın Bitcoin piyasasının gerilmesiyle birlikte altcoinlerde de büyük çakılmalar söz konusu oldu.

Bu konuda birçok yatırımcı şu an için, Elon Musk’ın nasıl bir yol izleyeceğini merak ediyor. Elon Musk 1,5 milyar Dolarlık BTC’yi elinden çıkarması Bitcoinde tekrar bir çakılma beklenebilir, öte yandan BTC alımları da devam etmektedir. Bu düşüşü fırsat bilen pek çok kişi BTC alıp değerlenmesin beklemeyi düşünüyor.

Şimdi Bitcoin Alınır Mı?

Bireysel yatırımcılar, son günlerde hareketliliğin yaşandığı kripto para borsası ile ilgili olarak satın alma kararlarında yaşadıkları kararsızlık ve bitcoin alımı için doğru zaman olup olmadığını sorguluyor.
İstatistik uzmanlarına göre Tesla’nın yatırım kararları veya benzer hedef kitleye sahip kişiler tarafından yapılacak satın alma ve bu doğrultu da oluşacak spekülatif bir hareketle Bitcoin tekrardan hızlı bir ralli yaparak yükseleceği yönünde.
Bitcoin, daha önce Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık alımının ardından tarihinin en üst seviyeleri 48 bin doları aşmış ve yeni rekor seviyelere doğru hareket etmişti.

Bu doğrultuda yapılacak doğru analizler ve yatırımlar sizlere olumlu döngülerde katkı sağlayacaktır.

Etiketler

1 Yorum

  1. Bitcoin Ne Zaman Alınır? – Koin Odası – Bitcoin Analizleri ve Yorumlar – Koin Odası –

    […] Bitcoin Alınmalı Mı? Düşüş Devam Eder Mi? Güncel Fiyatı Nedir? […]

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Ahmet Öztürk