Bitcoin Ne Kadar? Sert Düşüş Sebepleri

Yazar 2 Yorum 103 views

Son zamanlarda gündemi oldukça etkisi altına alan kripto paralar ve bunların babası olarak gösterilen Bitcoin (BTC), geçtiğimiz aylardan itibaren önemli bir sektör haline gelen kripto para madenciliği piyasada sürekli konuşuluyor fakat bir borsa terimi gibi gündemde yaşanan olumlu veya olumsuz dönüşümler kripto paraları oldukça etkilemektedir. Hal böyle olunca Bitcoin Ne Kadar?  Günlük işlem hacimleri nelerdir? Gibi sorulara cevap aramaktadır.

Yatırımcılar şüphesiz girdikleri ve satın aldıkları kripto paraların değer kaybetmesini istemez ve kazançlarını arttırmak ister bununla birlikte bir çok sitelerden takibe devam etmektedir. Ancak son zamanlarda Bitcoin düşüşü gerçekleşmektedir. Bu düşüş için yatırımcılar sıklıkla, Bitcoin Ne Kadar? Sert Düşüş Sebepleri araştırma yapmaktadırlar.

İşte sizler için son 1 ayda Bitcoin ile ilgili yaşanan gelişmeler ve düşüş sebeplerini hazıladık;

1.      Thodex Firması Ceosunun Kaçması

Bitcoin Aralık ayından itibaren yakaladığı ivmeyle 16 Bin Dolar seviylerinden önce 30 Bin Dolar sonra 40 Bin Dolar derken geçtiğimiz aylarda 64 Bin seviylerini aşarak büyük bir rekor kırmıştı. Ancak Nisan ayı ortasından sonra düşüşlere mani olamadı ve yeni zirve gelmeden seviyler 50 Bin dolarlar düştü.
Bunu takip eden süreçte Thodex (Türkiye’nin En Güvenilir Kripto Para Borsası) sayılabilecek Thodex Ceo’su hesaptaki paralarla birlikte kayıplara karıştı ve bu Türkiye’ye ait bir dolandırıcılık olarak görülse dahi pek çok yatırımcı tarafından olumsuz görüşlerle birlikte alım satım işlemleri yavaşladı.

2.      VeBitcoin

Thodex’in ardından benzer bir olaya hazırlanan VeBitcoin ortakları ve kurucusu polisin sıkı takibiyle birlikte kullanıcıları mağdur edemeden önce düzenlenen operasyonla Ceosu ve kurucuları gözaltına alındı. Daha sonrasında araştırmalar kapsamında, bir kaçak bahis çetesi oldukları da açıklandı ve tüm bunlar yaşanırken Bitcoin’de değer kaybetmeye devam etti.

3.      Elon Musk Açıklamaları

Bİtcoin’in yükselmesi ve kripto paralara yaptığı spekülasyonlar sayesinde bir çok kripto parayı ve özellikle Bitcoin’in gördüğü zirvelerde doğrudan etkisi olan Tesla Ceo’su Elon Musk, yaptığı açıklamarla ve attığı twitlerle bu dönemde bayrak çeken kişilerdi. Birçok yatırımcının yakından takip ettiği şahıs olarak başrol oynamaktadır. Bitcoin ile ilgili ödeme aracı olarak kabul ettiğini belittiğinde Bitcoin birçok kez üst seviyeleri aştı ancak sosyal medyadan yaptığı açıklamalarla Bitcoini ödeme aracı olarak kabul etme kararını askıya aldığını belirtti ve sonrasında alım hacimleri oldukça düştü böylelikle Bitcoin’in düşüş fitilini yakmış oldu.

4.      Çin Hükümeti Açıklamaları

Çin hükümeti de Bitcoin ve altcoinler hakkında radikal bir karar aldı ve ödeme ve finans hizmeti veren kuruluşlar için kripto para işlemleri yasaklandı. Konuya ise Takas ve ortak ödeme yöntemi olarak Bitcoin ve altcoinlerin kullanılmayacağını belittiler. Böylelikle Bitcoin çakılarak 38 bin Dolar seviyelerine geriledi. Bitcoin ve altcoinleri anlık olarak sitemizden takip edebilir dönüşümlerini ve kurlar arası farkları görebilirsiniz.

Etiketler

2 Yorum

  1. Bitcoin Alınmalı Mı? Düşüş Devam Eder Mi? Güncel Fiyatı Nedir? – Koin Odası – – Koin Odası –

    […] Bitcoin Ne Kadar? Sert Düşüş Sebepleri […]

  2. Bitcoin ve Kripto Para Biriminin 2020 Geri Dönüşü | Koin Odası | Kripto Dünyası

    […] zar zor bir blip üretmesi bu garip yılın bir ölçüsüdür. Yine de, arz indirimi Bitcoin‘in daha sonraki fiyat sıçraması için koşulların belirlenmesine yardımcı […]

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Ahmet Öztürk