Bitcoin Ne Zaman Alınır?

Yazar 1 Yorum 72 views

Kripto paraların hayatımızda yer almaya başladığından itibaren en önemli noktada olan Bitcoin beraberinde yorumcuları ve ekonomistleri de devreye soktu. Bununla ilgili pek çok araştırmalar ve kırılım eğimleri de gündeme gelmektedir. Ekonomistler ve bu piyasada yapılan birçok yazılım da bu noktada yatırımcılara ışık tutmaktadır. Bu bağlamda yatırımcılar tarafından merak edilen “Bitcoin Ne Zaman Alınır?” sorusudur.

Bitcoin analizleri ile ilgili araştırmaların sonuncusu LongHash tarafından yapılmasına karşın yaptığı araştırmalardan bahsederken de yatırım tavsiyesi vermediğinin altını çizdi.

LongHash araştırmalarına göre, Bitcoin’in Cuma sabahı en düşük seviyelerine inme eğilimi izlediği, bu karşın en yüksek seviyelerine ise Pazartesi akşamı Salı sabahı olduğunu belirledi.

Bitcoin Ne Zaman Alınmalı?

Araştırma şirketlerine ve ekonomistlere sıklıkla Bitcoin Ne Zaman Alınmalı? Ne Zaman Satılmalı? Soruları yöneltilmektedir.

Bu sorulara cevap niteliğinde yapılan çalışmalara biride LongHash şirketinin yapmış olduğu araştırmadır.

Bitcoin Türkiye Saatlerine Göre En Düşük ve En Yüksek Seviyleri

Kripto para borsalarından birisi olan CoinBase’den alınan 2 yıllık verilere göre Bitcoin 2 sene içinde en düşük seviyelere genellikle Cuma günü sabah 09:00 saatlerindedir. Buna karşın en yüksek değerlerini ise Pazartesi Akşam ile Salı sabah saatlerinde olmaktadır. Bu araştırmalara da özellikle yatırım tavsiyesi olmadığını belirtmiştir. Bundan dolayı ortaya çıkabilecek mağduriyetlerin önünü kapamak için gerçekleştirilmiştir.

Bitcoin Eğilimleri Neden Bu Şekildedir?

LongHash’e göre fiyat eğilimlerinin bu şekilde olmasının nedenlerini gelince, UTC zaman diliminde Pazartesi gece yarısı saatlerinin Doğu Standart Saatinde akşam 7 ve Çin Standart Saatinde ise sabah 8 olmasıyla daha fazla yatırımcının online işlemlerini gerçekleştirmesiyle ilişkili olduğunu belirtmiştir.
Diğer taraftan en düşük seviyelerin Cuma günü 09:00 denk gelmesi ise, Doğu’da Standart saatlerin gece 01:00 saatlerine denk gelmesine bağlamaktadır.

Bunlara karşın diğer bazı araştırmalarda en az işlemlerin gerçekleştiği saat aralıklarında 2 milyon dolar işlem hacminin meydana geldiği Türkiye saati ile 00:00 civarlarına denk geldiği açıklandı.
Tüm bunlara göre ek olarak piyasaların en yüksek hacim belirlediği saatler hafta ortası ve iş saatleri içerisinde gerçekleşmektedir.

Yatırımcılara da bunlara dikkat ederek grafikleri inceleyerek bu tespitlere ulaşabilmektedir.

Etiketler

1 Yorum

  1. Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri Nelerdir? – Koin Odası – – Koin Odası –

    […] Bitcoin Ne Zaman Alınır? […]

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Ahmet Öztürk