Bitcoin Ve Altcoin Fiyatları

Yazar Yorum Yap 75 views

Kripto para son yıllarda büyük bir hızla yükselmeye başlamıştır. Buna rağmen üzerine yanlış bilinen çok sayıda konun vardır. Bitcoin ve altcoin Fiyatları de bunlardan biridir. Birçok kişi bu terimi bir para birimi veya Bitcoin’in farklı seçenekleri olarak düşünür.

Ne var ki altcoin, Bitcoin’in haricindeki kripto para birimlerini ifade etmek için kullanılır. Bu bakımdan gerek Ethereum, gerekse Litecoin gibi seçenekler altcoin sınıfındadır.  Her biri kendi özellikler vardır ve böylece birbirlerinden ve Bitcoin’den ayrılırlar. Bu sebeple bazılarının belli başlı özellikleri, BTC’ye göre oldukça iyidir.

Dolayısıyla burada yeni bir yatırımcıysanız, öncelikle hepsini incelemeniz gerekir. Bunun bir nedeni de bazı altcoinlerin işlevsel olmamasıdır. Peki, bunların güncel fiyatları ne kadar? Burada ilk olarak fiyatların günün her saati değişiklik gösterebildiği bilinmelidir. Dünyanın herhangi bir noktasında olay durumlar, artma veya azalma sergilemesine sebep olur.

Bitcoin ve Altcoin Fiyatları Ne Kadar?

Kripto para almak istiyorsanız, son 24 saatteki ve 1 haftadaki değişimleri takip etmeniz, en iyi fırsatı değerlendirmeniz gerekir. Altcoin fiyatları BTC de dâhil olmak üzere güncel olarak şöyledir;

 1. BTC: 468,661,28 Türk Lirası
 2. Ethereum: 28,731,73 Türk Lirası
 3. Binance Coin: 5,206,14 Türk Lirası
 4. Dogecoin: 5,11 Türk Lirası
 5. XRP: 13,21 Türk Lirası
 6. Tether: 8,29 Türk Lirası
 7. Cardano: 13,66 Türk Lirası
 8. Polkadot: 335,52 Türk Lirası
 9. Bitcoin Cash: 11,888,47 Türk Lirası
 10. Litecoin: 3,043,74 Türk Lirası
 11. Uniswap: 335,85 Türk Lirası
 12. Chainlink: 394,84 Türk Lirası
 13. Ethereum Classic: 1,159,50 Türk Lirası
 14. VeChain: 2,03 Türk Lirası
 15. Stellar: 5,40 Türk Lirası

Bu listeye eklenebilecek çok sayıda altcoin vardır. Eğer almak istiyorsanız piyasayı inceleyebilir, ilgili sistem hakkında bilgi sahibi olduktan sonra satın alabilirsiniz.

Altcoin Nasıl Alınır?

Kripto para üzerine yatırım yapmak sadece Türkiye’de değil, global çapta hızlı şekilde yükselen bir değerdir. Bu sebeple altcoin nasıl alınır? Sorusunu her geçen gün yeni insanlar araştırır. Burada öncelikle sistemin avantajlarına değinmek gerekir;

 1. Sistemde tekel bulunmaz.
 2. Coin madenciliğini yükseltmek için program ve algoritma kodlarında değişiklikler vardır.
 3. İstikrarlı bir erişim sunar.
 4. İşlem hızı Bitcoin’e nazaran yüksektir.
 5. Likidite oranı yüksektir.
 6. Kullanıcı ve işlem gizliliği üst düzeydir.
 7. Coin madenciliği için ekipman fiyatları düşüktür.
 8. Kolay ve rahat bir kullanımı vardır.

Almak için ne yapmanız gerekir? Burada en hızlı ve pratik yöntem bir borsaya girmedir. Bu konuda bir araştırma yapılırsa birden fazla seçenek olduğu anında görülür. Dolayısıyla karar vermeden önce en güvenilir olana karar verilmelidir.

Ardından onun bünyesinde bir hesap açılır. Sonrasında ise kaç coin istiyorsanız, banka hesabınız aracılığıyla almak yeterlidir.

Etiketler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Ahmet Öztürk