En Güvenilir Kripto Para Borsaları Hangileridir?

Yazar 2 Yorum 168 views

Kripto para yatırımlarının nasıl yönlendirileceği kadar tercihte bulunulacak olan borsalar da kritik bir önem içerir. Bu noktada bazı temel belirleyiciler tüm seçenekler arasından en iyi kripto para borsası tercihinin yapılabilmesine uygun bir zeminin oluşmasını sağlar. Borsaların vadetmiş olduğu; işlem hacimleri, güvenlik ve güvenirlik durumları, listelenen kripto para çeşitliliği, kolay kullanım olanaklar ve benzeri tüm durumlar temel olarak hız faktörünün efektif bir biçimde kullanılmasına yöneliktir. Dolayısıyla en güvenilir kripto para borsaları tüm bileşenler özelinde en etkili hizmetleri sağlayan borsalardır.

Kripto Para Borsası Nedir?

Güvenilir kripto para siteleri kapsamında değerlendirmeye başlamadan önce kripto para borsalarının ne olduğunu kavramak gerekmektedir. Kripto para borsası, dijital varlıklın alım-satım işlemlerini emirler ya da tradeler aracılığıyla gerçekleşmesini sağlayan platformlardır. Web siteleri biçiminde bulunan bu platformlar yoğun güvenlik önlemleri ve güçlü web altyapıları ile dikkat çeker.

Kripto Para Borsası Ne İşe Yarar?

Belirtilmiş olduğu gibi kripto para borsaları, kripto para al-sat işlemlerinin yapılması işlevine sahiptir. Aynı zamanda satın alınan kripto para birimlerinin cüzdanlar aracılığıyla çevrimdışı şekilde muhafaza edilmesi gibi temel bir işleve de sahiptirler.

Kripto Para Satın Almak İçin Borsa Kullanmak Zorunlu mudur?

Kripto para satın almak isteyen ve bu dijital varlıklara yatırım yapma arzusunda olan tüm yatırımcılar, güvenilir kripto para siteleri arasından en doğru tercihte bulunarak işlemleri gerçekleştirmek zorundadır.

Kripto Para Borsalarının Güvenilir Olduğu Nasıl Anlaşılır?

En iyi kripto para borsası tercihinde bulunmak adına borsaların güvenirliği en önemli verileri sağlar. Borsaların güvenirliğinin test edilmesi için ise bazı püf noktalara gerekli düzeyde önem vermek yeterli olacaktır.

Kripto Para Borsaları Arasında Tercihte Bulunmak Neden Önemlidir?

Günümüzde yüzlerce kripto para borsası bulunmaktadır ve tüm borsalar bazı özellikleri ile diğerlerinden ayrılır. Komisyon oranları, listelenen kripto para çiftleri bu konuda borsaların birbirlerinden ayrılmalarına ve farklı özellikleri yatırımcılara sunmaları konusunda en temel etkenler olmakla birlikte en iyi kripto para borsası tercihinde bulunmak yatırımcıların tüm yatırımlarının güvenli, hızlı, kolay ve etkili bir biçimde yapabilmelerine zemin hazırlamaktadır.

Kripto Para Borsası Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En iyi kripto borsası tercihinde bulunmak isteyenleri dikkat etmesi gereken püf noktaları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Borsanın sahip olduğu toplam değer ve işlem hacmi
 • Güvenlik altyapılarının güçlü olması
 • Ne kadar süredir hizmet veriyor olduğu
 • Listelenen kripto para çiftleri
 • Ödeme yöntemlerinin çeşitlendirilmesi
 • Sağlanan destek hizmetlerinin 24 saat kesintisiz olması
 • Kullanıcı sayısının görece diğer seçeneklere göre daha fazla olması
 • Düşük komisyon oranları vadetmesi
 • Hızlı ve kolay kullanıma uygun bir web altyapısına sahip olması

Gibi temel durumlar en iyi kripto borsası tercihinde bulunmak adına yatırımcıların özen göstermesi gereken püf noktalar arasında yer almaktadır. Dolayısıyla tercihte bulunurken bu kriterler göz ardı edilmemeli ve en etkili tercih bu kriterlere uygun şekilde gerçekleştirilmelidir.

Yurtdışı Menşeili Kripto Para Borsaları Arasında En Güvenilir Olanlar Hangileridir?

En iyi kripto para borsası tercihi yapabilmek adına yurtdışı ve Türkiye merkezli borsalar arasında ilk yönelimin gerçekleşmesi gerekir. Türk menşeili borsalar özellikle müşteri hizmetleri ve teknik destek konusunda daha kritik işlevlere sahip olsa da yurtdışı menşeili olan borsalar da pek çok farklı konu da özel avantajı yatırımcılara sunmaktadır.

Binance

Binance günümüzde en çok tercih edilen kripto para borsalarının başında gelmektedir. Borsanın bu denli tercih edilmesinin en temel sebepleri arasında düşük komisyon ücretleri, güçlü web altyapısı ve kolay kullanıma uygun arayüzü bulunmaktadır.

Coinbase

Coinbase’de yine en çok tercih edilen global kripto para borsaları arasındadır. ABD menşeili olan borsa, saygınlık bakımından dünyanın en iyi kripto para borsası olma özelliğine sahiptir.

Bitfinex

Virjin adaları menşeili olan Bitfinex, güvenirliğinin sarsılmasına zemin hazırlayan birkaç küçük saldırı atlatmış olsa da günümüzde hala en çok tercih edilen ve güven veren kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

Bitstamp

Luxemburg menşeili olan Bitstamp yine güvenilir kripto para siteleri arasında yer almaya adaydır. Ondan fazla kripto para birimini listeleyen borsa, global ölçekte hizmet vermektedir.

Cex.io

2013 yılında Londra merkezli olarak inşa edilmiş olan Cex.io projesi zamanla global ölçekte en güvenirlik kripto para siteleri arasında girmiştir. İşlem hacmi oldukça büyük olan platform onlarca kripto para çiftini listelemektedir.

En İyi Türk Kripto Para Borsası Hangisidir?

En iyi Türk kripto para borsası ise son dönemde sektöre damga vuran ve önemli atılımlar ile dünyaya açılma hedefine sahip olan borsaları kapsamaktadır.

BTCTürk

BTC Türk bu kapsamda sahip olduğu işlem hacmi ile günümüzde en çok tercih edilen Türk kripto para borsası olma özelliğini göstermektedir. Son derece basit kullanıma uygun olan arayüzü ve düşük işlem ücretlerinin yanı sıra güçlü bir web altyapısına sahip olması platformu güvenli kılan özellikler arasında en dikkat çekenleridir. Aynı zamanda 7/24 canlı destek ekibi bulunan borsa, yatırımcıların en doğru yönelimi gerçekleştirebilmeleri konusunda özel çalışmalar yürütmektedir.

Paribu

En iyi Türk kripto para borsası olma yolunda önemli adımlar atan Paribu’da yine güvenilir Türk menşeili borsalar arasında yer almaktadır. Kısa süre içerisinde çok hızlı büyüyen ve yüz binlerce kullanıcı sayısına sahip olan platform pek çok konuda özel avantaj elde edilmesini de sağlamaktadır.

Etiketler

2 Yorum

 1. Bitexen Güvenilir mi Ödeme Seçenekleri Neler? – Koin Odası – TR Bitcoin – Koin Odası

  […] En Güvenilir Kripto Para Borsaları Hangileridir? […]

 2. Bitay Güvenilir mi Ödeme Seçenekleri Neler? – Koin Odası Bitcoin Analiz – Koin Odası

  […] En Güvenilir Kripto Para Borsaları Hangileridir? için Bitexen Güvenilir mi Ödeme Seçenekleri Neler? – Koin Odası – TR Bitcoin – Koin Odası […]

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Ahmet Öztürk