Evde Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

Yazar 1 Yorum 528 views

Kripto para madenciliği, tüm dünyada araştırılan konuların başında gelmektedir. Kripto para, kodlama sistemi ile oluşturulmuş bir para birimidir. Kripto paralar, pek çok insanın yatırım amaçlı alım satım yaptığı bir birimdir. Bu tür sanal paraların Bitcoin, Litecoin, Ethereum, DOGE gibi pek çok çeşidi bulunmaktadır.

Kripto para madenciliği, bu sanal paraların kodlanması, şifrelenmesi ve transfer edilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Kripto para madenciliği yapmak isteyen bireyler, bilgisayar ve kodlama bilgisine sahip olmalıdır. Bu işlemin yapılabilmesi için evden çıkmanıza gerek yoktur. Evinizdeki bir bilgisayarı kullanarak sanal para birimleri olan kriptoların madenciliğini yaparak para kazanabilmeniz mümkün olacaktır.

Kripto Mining Nedir?

Kripto mining, şifreli yazı sistemli kripto paraların madenciliğine verilen isimdir. Bu işi yapan sayısız birey bulunmaktadır. Bu nedenle kripto mining nedir sorusu günümüzde pek çok insanın araştırdığı ve yapmak istediği işler arasında yer almaktadır.

Kripto para madenciliği için evinizden çıkmanıza gerek yoktur. Kripto para yazılımlarını çözerek ciddi paralar kazanabilmeniz mümkündür. Ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi, bu işi yapmak isteyen bireylerin mutlaka bu konuda bilgi sahibi olması gerekmektedir. Para kazandıran bu iş, mutlaka bilgi birikimi gerektirmektedir.

Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

Kripto para madenciliği yapmak isteyen bireylerin tercih edebileceği birkaç farklı yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerin bazıları sıkça tercih edilirken, bazıları nadir olarak kullanılmaktadır. Bu noktada hangi kripto para biriminin madenciliğinin yapılacağı da önemli bir husustur.

Kripto para madenciliğinin nasıl yapıldığı konusu üzerine araştırma yapan bireylerin tercih edebileceği yöntemler, aşağıda yer alan başlıklarda belirtilmektedir. Kendinize en uygun yöntemi seçerek bu işe başlayabilmeniz mümkündür.

 • GPU madenciliği
 • Bulut madenciliği
 • CPU madenciliği

GPU Madenciliği

GPU madenciliği, kripto para madenciliği yapmak isteyen bireylerin en çok tercih ettiği sistemler arasındadır. Madencilik yatırımı en düşük olan sistemlerden bir tanesi olduğu için tercihte ön plana çıkan GPU, aynı zamanda en verimli çalışan sistemler arasında dahil olmaktadır.

GPU, iyi donanımlar istemektedir. Birden fazla ekran kartı, soğutma sistemi, iyi bir ana kart gibi gereksinimleri sağladıktan sonra işlemlerinizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Bulut Madenciliği

Bulut madenciliğinde bu iş ile uğraşan şirketlerin donanımları kiralanabilmektedir. Bu sayede daha verimli bir çalışma gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bu noktada düzgün bir şirket seçmeniz tavsiye edilmektedir. Zira bu iş ile uğraşan sitelerden bazıları kaçak olarak işlemlerini yürütmektedir. Eğer doğru bir firma ile kripto para madenciliği yaparsanız, masraflar dışında elde ettiğiniz kazanç cüzdanınıza aktarılacaktır.

CPU Madenciliği

CPU madenciliği, bilinen en eski kripto para madenciliği yöntemlerinin başında gelmektedir. Ancak eski olması nedeniyle yavaş çalıştığının bilinmesi gerekmektedir. CPU, eski olduğu için daha kolay öğrenebileceğiniz bir sistemdir. Zira günümüzde popüler olan kripto madenciliği yöntemlerinin büyük bir bölümünde daha komplike işlemler bulunmaktadır.

Yukarıda verilen 3 yöntemin dışında tercih edebileceğiniz bazı yöntemler de mevcuttur. Ancak gerek çok maliyetli olması gerek ise çok yavaş işlemesi nedeniyle çok fazla tercih edilmemektedirler. Kripto para madenciliğine yeni başlayacak olanlar için ideal olan sistem CPU olmaktadır. Ancak hızlı ve verimli bir seçenek arıyorsanız GPU sistemine de göz atabilirsiniz.

Bitcoin Madenciliği Siteleri

Bitcoin, en çok madenciliği yapılan kripto paralar arasındadır. Zira en çok kazanç getiren saklı şifre sistemli sanal paraların başında gelmektedir. Hal böyle olunca, bu işin madenciliğini yapmak isteyen bireyler Bitcoin madenciliği siteleri üzerine yoğunlaşmaktadır.

Kripto para madenciliği için günümüzde pek çok site hizmet sunmaktadır. Ancak bilinmesi gerekir ki, her site güvenilir değildir. Bazı siteler bu işlemleri yasal olmayan yollar ile yapmaktadır. Bunun yanı sıra, kazanç oranları da düşüktür. Bu nedenle Bitcoin ya da diğer kripto paraların madencilik siteleri arasından birini seçmeden önce geniş çaplı bir araştırma yapmanız tavsiye edilmektedir. Tercih edebileceğiniz bazı siteler şu şekildedir:

 • HASHFLARE
 • HASHING24
 • FLYMINING
 • EOBOT
 • GENESIS MINING
 • IQ MINING
 • CRYPTO UNIVERSE
 • BIT DEER
 • ULTRA MINER
 • RHY
 • NUVOO

Bitcoin Madencilik Programı

Bitcoin madencilik programı, bu işi yapmak isteyenlerin edinmesi gereken programlardır. Birçok madencilik programı mevcuttur. Bu programlar, blockchain teknolojisi içermektedir. Bu programlar arasında en çok ön plana çıkan sistemlerden bir tanesi de MinerGate olmaktadır.

MinerGate, yapılan işlerden kâr payı almak isteyen bireylerin tercih ettiği bir madencilik programıdır. Siteye giriş yapıldığı ve bu iş üzerine eylemlerin gerçekleştirildiği takdirde, kazanç sağlanabilmesi mümkündür. Tabii ki, bu anlamda hizmet veren tek program MinerGate olmamaktadır. İnternet üzerinde bilinen bazı programlar da mevcuttur. Ancak en çok tercih edilen programın MinerGate olduğunu söylemek yanlış değildir.

Kripto Para Madenciliği Ne Kadar Kazandırır?

Kripto para madenciliği işine girmek isteyenler ya da yeni girenler, pek çok soruya bir yanıt aramaktadır. Bu işe başlayacak olanların en çok merak ettikleri husus kazanç ile alakalıdır. En çok madenciliği yapılan kripto para birimi olan Bitcoin ile ilgili “Bitcoin madenciliği ne kadar kazandırır?” soruları yöneltilmektedir.

Bitcoin, en değerli kripto birimleri arasında olduğu için bu birimin madenciliğini yapacak olan bireylerin daha fazla kazanabileceği inkâr edilemez bir gerçektir. Bu noktada her bir BTC şifre çözümünde alınacak tutar yaklaşık olarak 12,5 BTC olmaktadır.

Etiketler

1 Yorum

 1. Kripto Para Alım Satımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler – Koin Odası – Koin Odası

  […] Evde Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır? […]

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Ahmet Öztürk