Son 1 Yılın En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri Nelerdir?

Yazar 1 Yorum 72 views

Kripto para piyasalarına önem 2021 yılında diğer yıllara oranla arttı. Bunun en bariz nedenlerinden biri kripto paraların en çok bilineni Bitcoin hızlı bir yükseliş yaşayarak, bir çok kez tarihinin en üst sınırlarını aştı ve kendine yeni zirveler seçti.
Bununla birlikte pek çok altcoin de BTC gibi sıçramalar yaptı. Bitcoin değerinin çok yükselmesinin diğer tarafında yatırımcılar için güvenilir bir liman gibi görülse de yüksek miktarla girilmediği süreçte fazla bir gelir kar ettirmiyor. Hal böyle olunca yatırımcılar sık sık Son 1 Yılın En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri Nelerdir? Soruları gündeme geliyor.

Piyasadan haberdar olmak için geçmişte yer alan grafikler ve ilgili gelişmeleri sosyal medya ve haber sitelerinden takip etmek yatırımcıların işini kolaylaştıracak yöntemlerdir. Bu yazımızda en çok değer yükselen para birimlerini sıraladık.

 • Bitcoin Cash
 • Litecoin
 • Ripple
 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Binance Coin
 • Cardano
 • Dogecoin

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash, Bitcoin ile bağlantılı olduğundan artış göstermesi normal görünmektedir. Bu kripto para bir yılda yüzde 304,5 değer kazanmıştır ve yatırımcılarına önemli bir kazanç sağlamıştır.

Litecoin

Litecoin 2011 yılında eski bir Google çalışanı Charlie Lee tarafından geliştirilmiştir. Bitcoin ile benzer prensiple çalışmaktadır. Yatırımcılarına önemli bir kazanç sağlatmıştır ve bir yılda yaklaşık yüzde 503,5 yükselerek adından sıklıkla söz ettirmiştir. Ancak eski yıllardaki grafiklere baktığımızda daha yüksek seviyeleri yakaladıktan sonra bir düşüş yaşamıştı şuan eski seviyesinin altında olsa dahi yatırımcılar açısından sıklıkla tercih edilmektedir.

Ripple

Bu süreçte başarılı olan kripto para birimlerinden diğeri de Ripple olmuştur. Birçok yatırımcıyı sevindiren gelişmeler ile son bir yılda yüzde 580 oranlarında yükselerek değerini katlamıştır.

Bitcoin

Tüm kripto para alemine şekil veren Bitcoin de adından söz etmemek olmaz Dünyada en çok işlem hacmine sahip olan Bitcoin yatırımcıların güvenilir limanıdır. Bitcoin ise bir yılda yüzde 686 değerlenmiştir.

Ethereum

Ethereum genel olarak altcoin statüsünde görülse de blackchain teknolojisinin gelişmesi ile daha fazla alanlarda endüstride kullanarak hayata kolaylık katmak isteyen yenilikçi ve modern bir sistemdir.
Esas amacında Bitcoinin bağlı olduğu blokchain sistemin üzerinde kullanıcıların bu sistem ile yeni yazılımlar geliştirmesi sağlanmaktadır. Dünya çapında en çok işlem gören kripto para olarak gündemdedir. Son bir yılda 1,100 değerlenmiştir. Yatırımcılarına önemli kazançlar sağlamıştır.

Binance Coin

(BNB) Binance Coin, Binance kripto para borsasına ait olan kripto para birimidir. Binance kendi şirketini kurmuştur ve BEP2 tabanlı bir alt yapı kullanarak güvenilir ve sağlamlığı ile söz konusu olmuştur. Son bir yılda yüzde 3,158 oranında artış yaşayarak yatırımcılarına önemli ölçüde kazanç sağlamıştır.

Cardano (ADA)

Cardano kripto para göndermek ve almak için kullanabilecek bir ADA kripto sistemine sahip platformdur. Böylece kripto para geleceğinde kendi yerini garantiler ve güvenilir olduğunun hızlı ve doğrudan transfer kolaylığı sağlanmaktadır. Cardano bir yılda 3,254 oranında artış göstererek değerini oldukça katladı ve yatırımcıların yüzünün güldürdü.

Dogecoin

2013 yılında ortaya çıkan ve günümüzde oldukça adından bahsettiren Dogecoin geleneksel bankacılık işlemlerine bir eleştiri olarak transfer vb. işlemlerde ücret olmadan ve aynı zamanda eğlenceli bir ödeme sistemi oluşturmak için tasarlanmıştır. Buna karşın Dogecoin son bir yılda yaklaşık 20,124 artışla dikkatleri üzerine çekmiştir.

Etiketler

1 Yorum

 1. 2020 Yılında En İyi Performans Gösteren Kripto Paralar | Koin Odası | Kripto Dünyası

  […] ve piyasa değeri ile ölçüldüğünde sürekli olarak ilk 10 kripto para biriminden biridir. Litecoin, büyük ölçüde blok zincirine işlem eklemek için farklı bir algoritma türü kullanmasıyla […]

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Ahmet Öztürk