Kredi kartı ile Bitcoin Satın Almanın Güvenilir Yolu

Yazar Yorum Yap 39 views

Kredi kartları hayatın her alanında kullanılmaya başlamasının ardından BTC sektöründe de yerini almaya başladı. Binlerce farklı borsada satışı sunulan Bitcoin kredi kartıyla almanın güvenilir yolları kısmına dikkat ederek işlem yapmak gerekiyor.

Kredi kartı ile Bitcoin nasıl alınır?

Kredi kartı ile Bitcoin almak en hızlı işlemlerin başındadır. Her ne kadar birkaç yıl öncesinde çok karışık bir işlem olsa bile artık oldukça basit adımlar ile meydana geliyor. Kredi kartı ile BTC alımları için belirli adımlara dikkat etmek gerekir. Kredi kartı ile alım fırsatı sunan borsalar;

 1. Switchere
 2. Coinbase
 3. Binance
 4. eToro
 5. Bitstamp
 6. Changelly
 7. LocalBitcoins
 8. OKEx
 9. KuCoin
 10. Coinmama
 11. io
 12. BitPanda ile ülkemizde işlemler sunuluyor.

Kredi kartı ile BTC almak için belirli adımları takip etmek gerekir. Bu adımlar sırasında;

 1. Borsa hesabı açmak gerekir. Bulunan ülkelerde kredi kartı ile alım fırsatı sunan borsa belirlemek gerekir. Ülkeler arasında borsalar değişiklik gösterebilir. Bu yüzden iyi bir analiz ile hesap açmak gerekir.
 2. Açılan hesapları doğrulamak gerekiyor. Kredi ya da banka kart ile BTC alımları yapmadan önce açılan hesapları doğrularken tercihlere göre pasaport, kimlik ya da kişisel bilgileri eksiksiz olarak düzenlemek gerekir.
 3. BTC emri girilmelidir. BTC alımları sırasında kredi ya da banka kartı kısmı seçilmelidir. Gerekli olan ekranda istenen tüm bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır ve işlemlere onay verilmelidir. İşlemlerin onayından sonra BTC kısa süre içerisinde kişilerin hesaplarına yatmış olacaktır.

Kredi ya da banka kartları ile yapılacak olan işlemler sırasında kısıtlama gibi durumlar olacağını göz ardı etmemek gerekir. Bir yandan da her borsada ödeme ücretleri sırasında kendilerine has belirledikleri şartlar bulunmaktadır. Genel olarak havale ya da kripto paradan bir başka kripto paraya işlemleri sırasında BTC almak, kredi ya da banka kartı ile alımlardan daha az masraflı olduğunu bilmek gerekmektedir. Bu yüzden işlemleri yapmadan önce borsalarda şartları incelemek öncelik olmalıdır.

Etiketler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Ahmet Öztürk