Kredi Kartıyla Bitcoin Alınabilecek Siteler Hangileridir?

Yazar 1 Yorum 390 views

Bitcoin ve altcoinleri almak artık Türkiye’de oldukça popüler olduğu için en çok aranan bilgiler arasında ve doğal olarak ortaya, kredi kartıyla bitcoin alınabilecek siteler hangileridir? 2009 yılında piyasaya sürüldüğü ilk an itibariyle sıra dışı bir yükseliş gerçekleştiren ve günümüzde gerçek bir yatırım aracı haline dönüşen Bitcoin satın almak için kripto para borsaları yatırımcılara farklı seçenekler sunmaktadır. Bu noktada en temel durumlar kripto para borsalarının tabii olduğu ülkelerde bulunan yasal düzenlemelerdir ve özellikle Türk yatırımcılar kredi kartıyla Bitcoin alınabilecek hangileridir? Sorusunu cevabını oldukça merak etmektedir. Bu kapsamda kullanılabilecek bazı borsalar olduğunu söylemek mümkündür ve başlangıç aşamasında kripto para siteleri ile kripto para borsalarının birbirleri ile aynı oldukları da belirtilmelidir.

Kredi Kartı ile Bitcoin Alınabilir mi?

Kredi kartı ile Bitcoin alma işlemlerinin yapılabilmesi mümkündür. Belirtilmiş olduğu gibi bu konuda en temel belirleyici olan durum ülkelerin sahip oldukları bankacılık düzenlemeleridir. Bilineceği üzere Türkiye bu kapsamda herhangi bir düzenlemeye gitmemiş ve dolayısıyla yasal yollar ile kripto paraların kredi kartı aracılığıyla elde edilmesi mümkün değildir.

Buna karşın kredi kartı ile Bitcoin alma arzusunda olan yatırımcıların Türkiye kapsamında kullanabilecekleri farklı alternatifler de bulunur. Söz konusu alternatifler herhangi bir illegal durumun oluşmasına sebep olmadığı gibi sadece yüksek oranlı işlem masrafları ile yatırımcıların daha fazla maliyetle kripto para satın alabilmesine sebep olmaktadır.

Kredi Kartı ile Bitcoin almak Güvenli midir?

Kredi kartı ile Bitcoin alma işlemlerinin güvenlik bakımından herhangi bir sorun teşkil edeceğini söylemek yanlış olacaktır. En nihayetinde kripto para borsaları tarafından gerçekleşen bu işlemler, borsaların sahip oldukları güçlü altyapılar ve güvenlik imkanları aracılığıyla güvence altına alınır.

Buna karşın kredi kartı ile Bitcoin alınan siteler arasında tercihte bulunurken, söz konusu borsaların ne denli güven içerdiği doğru şekilde analiz edilmeli ve bu konuda var olabilecek tüm veriler en efektif şekilde kullanılarak sağlıklı bir tercih gerçekleştirilmelidir.

Hangi Siteler Aracılığıyla Kredi Kartı ile Bitcoin Alınabilir?

Yatırımcıların kredi kartı ile Bitcoin alma sürecinde dikkate almaları gereken bir diğer durum da bankaların bu işlemler kapsamında talep ettikleri yüksek oranlı işlem ücretleridir. Yani en genel anlamıyla kredi kartı ile Bitcoin alınacaksa kripto para borsaları ve kredi kartını kullanıma sunan bankalara ayrı ayrı yüksek komisyonlar verilmesi gerekir. Söz konusu komisyonların bankalar ve borsalara göre farklılık içerdiği de bu noktada belirtilmelidir.

Yurtdışında Kredi Kartı ile Bitcoin Alımına İzin Veren Borsalar Hangileridir?

Kredi kartı ile Bitcoin alma işlemlerine izin veren borsaların tamamının yurtdışı menşeili olduğu yine başlangıç aşamasında belirtilmesi gereken bir diğer durumdur. Dolayısıyla yatırımcılar kredi kartıyla Bitcon alma arzusunda ise yurtdışı menşeili bu borsaların, orijinal sitesinde hesap açması gerekir. Bu durum ise EURO ya da Dolar hesabına sahip olmak veya işlem yapılması arzu edilen kredi kartının söz konusu borsalar ile anlaşma içerisinde olması anlamına gelecektir.

Binance

Binance, faaliyet göstermiş olduğu tüm ülkelerde kredi kartı aracılığıyla kripto para yatırımlarının yapılabilmesine izin vermektedir. Borsa, bu kapsamda yatırım yapılabilecek kripto para birimlerini sınırlandırmış olmakla birlikte Türk yatırımcıların Binance üzerinde hesap açarak, tanımlanan anlaşmalı bankaların sağladığı kredi kartları aracılığıyla Bitcoin almaları mümkündür.

Bu bağlamda tüm dünyada işlem hacmi ve kullanıcı sayısı büyüklüğü bakımından en üst sırada yer alan Binance aracılığıyla bu işlemlerin yapılması ve yatırımların buna uygun şekilde yönlendirilmesi tercih edilecek en güvenli yöntemler arasında yer almaktadır.

Thodex

Thodex’de tıpkı Binance gibi kredi kartı ile kripto para yatırımı yapılabilmesine izin vermektedir. Visa ve MasterCard ile anlaşması bulunan platforma üyelik gerçekleştirilerek satın alma işlemlerinin tamamlanması olanaklıdır. Türkiye piyasasına büyük yatırımlarla girmesine rağmen geçtiğimiz günlerde, yaptığı açıklama ile uygulamayı askıya alıp 2 milyar dolarlık vurgun yaparak  Arnavutluk’a kaçtığı söyleniyor ve şuan da Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer Türkiye’de kırmızı bülten çıkarıldı ve operasyonlar tam gaz devam etmektedir.

Cex.io

Cex.io kredi kartı ile Bitcoin alma arzusunda olan yatırımcılara özel ayrıcalıkları farklı perspektifler ile sunar. Kripto para satın alma işlemleri kapsamında pek çok farklı yöntem ve yatırım aracı vadeden platform aynı zamanda yoğun güvenlik önlemleri ile güvenilir bir borsa olarak değerlendirilmektedir.

CoinGate

Coingate aracılığıyla da yatırımcıların kredi kartı ile Bitcoin alma işlemlerinin tamamlamaları mümkündür. Dolayısıyla platforma üye olmak ve gerekli olan doğrulama işlemlerinin tamamlanması ihtiyaç duyulan kredi kartı ile kripto para satın alma işlemlerine karşılık verecektir.

Bitcoin.com

Kredi kartı ile Bitcoin alınan siteler kapsamında değerlendirilmeye uygun olan bir diğer borsa ise Bitcoin.com sitesidir. Söz konusu site aracılığıyla yatırımcıların hesap açarak kredi kartı aracılığıyla kripto para yatırımı yapabilmesine izin verilmiştir.

Yurtdışı Menşeili Borsaların Kullanılarak Kredi Kartı ile Bitcoin Alınması Yasal mıdır?

Yurtdışı ya da Türkiye kapsamında hizmet veren kripto para borsaları uluslararası bağımsız kuruluşlar veya devletlerin sahip oldukları bankacılık düzenlemeleri ile lisanslandırılır. Dolayısıyla kredi kartıyla Bitcon alınan siteler arasında tercihte bulunurken lisans sahibi olmalarına dikkat edilmesi halinde herhangi bir yasa dışı durumun olduğunu söylemek imkansızdır.

Türkiye’den Kredi Kartı ile Bitcoin Nasıl Alınır?

Başlangıç aşamasında belirtilmiş olduğu gibi Türkiye kapsamında var olan kripto para borsaları Türkiye’nin bankacılık düzenlemelerine tabiidir. Paribu, BtcTürk ve benzeri tüm borsalar ülkemizdeki düzenlemelere uygun şekilde hizmet verme zorunluluğuna sahip olmaları nedeniyle kredi kartı ile Bitcoin de dahil olmak üzere herhangi bir kripto para satın alma işlemine izin vermez. Bu bağlamda yatırımcıların kullanabilecekleri yöntemler yurtdışı menşeili Türkiye’de hizmet veren kripto para borsalarıdır.

Etiketler

1 Yorum

  1. Bitcoin Sıfırlanır Mı? 0 $ olursa Ne Olur? – Koin Odası – BTC Analizleri – Koin Odası –

    […] oldukça popüler bir yer aldı. Kripto para zincirlerinin kurulmasında büyük rol oynayan Bitcoin 2009 yılında piyasaya girmesinin ardından 12 senede 64 $ seviylerini görerek büyük rekor […]

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Ahmet Öztürk