Kripto Para Kullanan Ülkeler – Kripto Para İle Alışveriş

Yazar 1 Yorum 93 views

Kripto para son zamanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok kişinin yatırım amacı ile tercih ettiği sanal paralar, artık ödeme yöntemi olarak da yer almaya başlamıştır. Blockhain teknolojisi ile birlikte güvenilir olduğu bilinen kripto paralar kullanılmaya başlanmıştır. Bazı ülkeler kripto para ile alışverişin güvenilir olmadığına inanır. Bu nedenle kripto para kullanımını hatta yatırımını yasaklamıştır. Milyonlarca yatırımcısı bulunan kripto para ile alışveriş yapmak oldukça kolaydır. Kripto para artık ticaret içerisinde de önemli bir yer almaya başlamıştır. Kişilerin yatırım amacı ile kullandıkları kripto paralar, alışveriş içerisinde kullanıldığında daha kullanışlı olmuştur. Kişiler paralarını blockhain teknolojisi içerisinde güvenle tutabilir ve güven içerisinde harcayabilirler. Artık ticaretin birçok farklı alanında kripto para kullanan ülkeler ile karşılaşmak mümkündür.

Ticarette Kripto Para Kullanımı

Ticarette kripto para kullanılması ile kripto para yatırımcıları oldukça rahatlamıştır. Bunun asıl amacı kripto para ile ödemelerin daha kolay olmasıdır. Hemen hemen herkes artık kripto para yatırımcılığı yapmaktadır. Herkesin kullandığı bir para birimi olarak da ticarette kullanışlı bir hal almıştır. Bazı ülkeler ile yapılan ticarette kripto para kullanmak yasal değildir. Bu ülkeler yalnızca yatırım amacı ile kripto paraya izin verir. Bu nedenle ticaret yapılan ülkeler bilinerek alışveriş sağlanması daha güvenilir olacaktır. Bazı ülkeler kendilerine ait kripto para birimleri ile de hizmet vermektedir.

Avrupa’da 2500’den daha fazla alanda kripto para ile alışveriş yapılmaya başlanmıştır. Özellikle Avusturya kripto para kullanımının en yaygın olduğu ülke olarak yer alır. Onlarca Avrupa ülkesi Ethereum, Ripple ve Bitcoin gibi kripto paralar ile alışveriş yapma imkanı sağlar. Bazı ülkelerde kripto para ile işlem yapılan ATM’ler de yer alır. Böylelikle yurtdışındaki kripto para alışveriş yaygınlığı tahmin edilebilir. Birleşik Krallık, İsviçre ve Almanya da kripto para ile alışverişte kolaylık sağlayan ülkeler arasında yer alır. Özellikle İsviçre işletmelerini kripto para ile alışveriş yapmaya teşvik eder. Almanya ise yasal olarak kripto para kullanımına izin veren bir ülke olarak yer alır.

Etiketler

1 Yorum

  1. Bitcoin’in Yasaklandığı veya Yasal Olduğu Ülkeler – Koin Odası – – Koin Odası –

    […] Kripto Para Kullanan Ülkeler – Kripto Para İle Alışveriş […]

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Ahmet Öztürk