Kripto Para Piyasasına Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

Yazar Yorum Yap 117 views

Kripto Para Piyasasına Yeni Başlayanlara Tavsiyeler; Son zamanlarda yatırım araçları olarak altın ya da doların yerini alan kripto paralar herkesin dikkatlerini çekmeye başladı. Kısa sürede daha çok kazanç elde etmek isteyen kişiler için vazgeçilmez düzeye çıkan kripto paralar arasında bir yandan yüzlerce farklı altcoin bulunması insanların konu hakkında araştırma yapmalarına neden oldu. Bu yüzden kripto para yatırımına yeni başlayan kişiler için tavsiyeler ve öğretici bilgiler vermek konusunu hazırladık.

Her geçen gün hızla artış göstermeye başlayan ve küresel bir boyuta uzanan kripto paralar özellik ile sert bir yükselişe geçmesinden dolayı hem görsel hem de yazılı medyanın derin gündemlerinde yer almaya başladı.

Yatırım Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Yatırım yaparken kripto para piyasasına giren kişilerin birçok konuyu göz önüne alması gerekir. Bu noktada Kripto Para Piyasasına Yeni Başlayanlara Tavsiyeler aramasındaki bilgiler, dikkate almasında fayda olacaktır. Her altcoin yatırımcılara kesin kazanç sağlayacak diye bir şey asla yoktur. Bu yüzden altcoin alma düşünesinde olan kişilerin iyi bir teknik analiz ile beraber grafik analizi yapması gerekir. Örneğin bir altcoin 70 katına kadar artış gösterdiyse bu daha da artış gösterir, kesin bunu alalım demek yanlış olacaktır. Her zaman temkinli hareket etmek gerekir.

Altcoin alınacağı sırada ne kadar süredir artış göstermeye başladı, kaç katına kadar artış gösterdi diye bakmak gerekir. Çok fazla yükselen altcoinlerden uzak durmak gerektiği gibi sadece yatay düzeylerde hareket eden altcoinlerden de uzak kalmak gerekir.

Teknik analiz sırasında altcoinlerin analizlerinde meydana gelen göstergeler ve diğer değerlere bakılarak bir ürünün ya da hisse senetlerinin gelecek zamanlar içerisinde ne kadar yükselecek ya da ne kadar oranlarda düşüşlere geçecek buna bakmak anlamına gelir. Bu yüzden bir altcoin almadan önce yatırımcıların teknik analiz ile beraber grafik analizleri nasıl yapılıyor ilk olarak bunu öğrenmesi gerekir.

Analizler her ne kadar önemli bir yere sahip olsa bile alım satım işlemlerinin yapılacak olduğu borsalar da bir hayli önemlidir. Her borsadan alım ya da satım işlemleri yapılmaz. Genel olarak global ortamlarda işlemlerin yapılması gerekir. İnsanlar ne kadar çok bir borsada alım satım yapıyor ve hakkında yorumları ne kadar iyiyse o tarz borsalarda yer almak gerekir. Yazılımları iyi olmayan borsalarda bir açık bulunup ya da borsa kurucusunun dolandırma ihtimalleri olmasından dolayı iyi bir araştırma ile güzel bir borsa bulmak ve bu şekilde alım satım işlemlerine girmek gerekir.

Kripto para borsasına yeni girecek kişiler genel olarak ilk başlarda al sat işlemlerine girmekten uzak kalmak gerekir. İyi bir analiz yapma konusunda başarılı olamadıkları ya da al sat kısmında temkinli davranamadıkları sürece kazanç elde edelim derken daha büyük kayıpların olması söz konusu olabilir.  Bu yüzden piyasa hakkında net bir bilgi sahibi olmadan direk bodozlama dalmak yerine temkinli girmek gerekir.

Biraz kazanç olmaya başladığı zaman kişiler son zamanlarda her ne kadar ellerinde ne var ne yok satıp giriş yapmak istiyor olsa bile bu durumlardan kaçınmak gerekir. Ev, araba satarak giriş yapa kişiler bir kayıp söz konusu olduğu zamanlarda daha büyük kayıplar ile yüz yüze olacaklardır. Bu yüzden genel olarak borsaya az bir para ile girmek sadece yatırım paralarını değerlendirmek gerekir. Aksi halde daha büyük sorunlar ile kimse yüz yüze kalmak zorunda olmaz. Altcoin al sat ile uzun vadeli yatırım yapma kısmında yapılan analizler ile başlanan işlemlerde temkinli hareket edenler her zaman kazanır.

Etiketler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Ahmet Öztürk