Ne Zaman Bitcoin Almalı?

Yazar 1 Yorum 123 views

Kripto para sektörüne yeni girenler, Ne Zaman Bitcoin Almalı? sorusuna gelen cevaplar ile sektör hakkında bilen kişilerin görüşlerine başvurur. Nitekim uzmanların Bitcoin yorumları daha kârlı bir alım-satım yapmada yardımcı olur. Ayrıca içerisinde bulunan yıl hangi coine yatırım yapılabileceği hakkında yardım eder.

Burada en çok sorulan soru, alım yapmak için hangi zamanın daha uygun olduğudur. Zira her yatırımcı, daha düşükken alım yapmayı tercih eder.  Bunun için neye göre düşme yaşandığı bilinmelidir. Eğer madenciler yoğun olarak çalışıyorsa, bu durum önlerinde sistemde zorluk olmadığını gösterir. Arz böylece artar; ancak kullanıcılardan talep henüz bunu karşılamıyorsa fiyatları aşağı inmeye mecbur bırakır.

Ayrıca sosyal medya ve medya üzerindeki yorumlar, görüşler ve haberler de düşmeye neden olur. Zira bir coin yatırımcısı olumsuz haberleri gördüğünde en düşük zararı görmek veya kârını kaçırmamak için anında satar. Bu durum alım fiyatlarını da düşüren bir etmendir.

Kripto para sistemindeki güvenlik sorunları ya da siber saldırılar da kullanıcıları korkutur ve satmaya iter. Böylece fiyatları düşürür. Ayrıca global çapta gerçekleşen olaylar da burada etmendir. Bu sebeple en uygun zamanı her dakika kollamanız gerekir.

Hangi Günler Bitcoin Alınabilir?

Bitcoin günün herhangi bir saatinde alınabilir, ancak daha düşük fiyattan almak istiyorsanız hangi günleri beklemeniz gerektiği bilinmelidir. Dolayısıyla Bitcoin hangi saatlerde alınmalı sorusundan ziyade, buna önem verilmelidir.

Bu hususta Capriole’nin dijital varlık yöneticisi konumunda olan Charles Edwards, BTC alımları için Pazar akşamlarının en uygun an olduğunu belirtir. Ayrıca genel hatlarıyla hafta sonlarında da fiyatlar, hafta içine göre daha düşüktür.

Peki, bunun nedeni nedir? İlk sebebi bu günlerde coinin düşük hacimlere sahip olması, böylece yüksek volatilite ihtimalinin artışa geçmesidir. İkincisi ise klasik piyasaların bu günlerde kapalı bulunmasıdır. Dolayısıyla hafta sonunu takip ederek, daha kârlı alışveriş yapılabilir.

Kripto Para Nasıl Alınır?

Peki, bir inceleme yapmış ve uygun fiyatlar bulmuşsanız alımı nasıl yapabilirsiniz? Bunun için farklı yöntemler olsa da en pratiği mevcut borsaları kullanmadır. Aralarından inceleme yaparak size hitap edene kayıt olabilir, ardından da satın alma ve satma gibi işlemleri banka hesabınızla gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler

1 Yorum

  1. Bitcoin Ne Kadar? Sert Düşüş Sebepleri – Koin Odası – – Koin Odası –

    […] zamanlarda Bitcoin düşüşü gerçekleşmektedir. Bu düşüş için yatırımcılar sıklıkla, Bitcoin Ne Kadar? Sert Düşüş Sebepleri araştırma […]

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Ahmet Öztürk